13 Ekim 2014 tarihinde Mustafa ÖZER öncülüğünde kurulan “İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü”,  yüzme alanında uzman eğitmen kadrosu ile Açık Deniz Yüzme Maratonu ve Master Yüzme Yarışları için yüzücü adayları yetiştirmeyi hedeflemektedir.

       10 sporcu ile başlamış olduğumuz ilk günden bugüne lisanslı sporcu sayımız 70 kişiye ulaşmış olup, bu sayıyı arttırmak için tüm sporcularımız ile eğitimlere T.Y.F Tozkoparan  Olimpik Yüzme Havuzu, T.S.T.F Ataköy Olimpik Yüzme Havuzu ve Zeytinburnu UPS Havuzu’nda devam edilmektedir.

     Her yarışımızda olduğu gibi Karadeniz’de bir ilk olan İnebolu İstiklal Açık Su Yüzme Yarışı’nı, İnebolu Belediye Başkanı Sn. Engin UZUNER’in de destekleri ile 10 Temmuz 2016 tarihinde   1500 metre ve 3000 metre parkurlarda 300 sporcunun katılımı ile gerçekleştirdik.

       11 Aralık 2016 tarihinde de  Aspava Yüzme Spor Kulübü işbirliğinde, Uluslararası Kış Yüzme Maratonu’ nu  K.K.T.C – Lefke’de,  3000 metre parkurda 100 sporcunun katılımı ile  başarı ile tamamladık.

       Hedeflerimizi daha da büyüterek Uluslararası denizlerde de Açık Su Yüzme Maratonu  düzenlemeyi planlamaktayız.

       Dünyada ilk olarak  Kırım – Inebolu/Kastamonu arasında 270 km’lik parkurda ve Anamur / Mersin  – Kıbrıs arasında da 90 km’lik parkurdan oluşan Uluslararası Açık Deniz Yüzme Maratonu düzenlemeyi planlamaktayız.  Gerekli izinlerin alınması konusunda çalışmalarımız başlamıştır.

Mustafa ÖZER

İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü

Başkanı